زلال؛ مثل چشمه، مثل اشک

حرف‌هایی ساده، صمیمی، صریح و زلال...

زلال؛ مثل چشمه، مثل اشک

حرف‌هایی ساده، صمیمی، صریح و زلال...

بسم الله

سلام.
این،
چشمه‌ای است زلال،
از دلِ سنگِ کوهی رو سیاه.
از سنگ هم چشمه‌ می‌جوشد.
من دیده‌ام.
با دو چشم خود،
و در دو چشم خود،
و از دو چشم خود.
لحظه‌ها زلال‌اند و گوارا؛
زمانی که عکس خودم را در چشمه‌ی چشمم تماشا می‌کنم.
و آن موقع دل سنگ ترک برمی‌دارد.
و زلال جاری می‌شود.
زلال، مجرای دردهایی است که از کوهی راه به برون یافته است.
زلال،
گاهی چشمه‌ی آبی خنک است.
و گاهی آبِ معدنیِ جوشان.
بستگی دارد در دل کوه چه خبر باشد...
****
ده مطلب اخیر در صفحه‌ی اول قابل پی‌گیری است.
بقیه را در فصل‌های موضوعی و یا بایگانی ماهانه ببینید.

+ اگر مطلبی از این وبلاگ نقل می‌کنید، ممنون می‌شوم که منبع را هم ذکر کنید. تشکر :)

تازه‌ترین نظرها
  • ۱۶ اسفند ۹۶، ۱۲:۱۷ - حسین بوذرجمهری
    هدف چیه؟

روز سیزدهم مبارک!

سه شنبه, ۱۳ فروردين ۱۳۹۲، ۱۱:۴۳ ب.ظ

امروز سیزدهم فرودین است.

سیزدهمین روز سال.

یک روز مبارک و پر از خیر و رحمت!

من همیشه سیزدهمین روزهای هر سال و هر ماه را به فال نیک می‌گیرم.

سیزده عددی است قرین خوبی‌ها و برترین‌ها.

بعید نیست که همراه سیزده اتفاقات بسیار بسیار نیکی به وقوع بپیوندد.

من امروز و قریب به اتفاق سیزده فروردین‌هایم را در خانه بوده‌ام و برای شروع یک سال درسی یا کاری خودم را آماده می‌کرده‌ام. برای سالی پر از بهترین اتفاقات،‌ سالی سراسر موفقیت و پیش‌رفت، و سالی مالامال از همان چیزهای خوبی که از خدا خواسته بوده‌ام و او اگر صلاح دانست، به من داد...

سیزده عدد مبارکی است. بسیار خوش‌یمن و بسیار نیک.

سیزده مقارن خوبی‌هاست، آن‌قدر برای خیر ظرفیت دارد که حادثه‌ی سراسر خیر و برکت و نور و رحمت جبهه‌ی حق در روز سیزدهم به وقوع پیوست و چه‌قدر این حادثه برای شیطان و حزب و گروه و افراد و اعوان و انصارش تلخ و سنگین و ناخوشایند بود.

ولادت تجلی تام صفات حضرت حق در ابعاد انسانی، هادی بشر و نجات‌بخش بی‌بدیل اهل زمین،‌ مولای تمامی ساکنان عالم امکان،‌ قسیم بهشت و جهنم، حضرت علی ابن ابی‌طالب ارواحنا فداه قطعا به صورت اتفاقی در روز سیزدهم رجب واقع نشده،‌ و خداوند شایستگی ایام و آن‌چه را ما درباره‌شان نمی‌دانیم بهتر می‌داند!

سیزدهمین روز،‌ نمی‌دانم چه ویژگی برتری داشت که خداوند این خیر محض را در آن واقع کرد،‌ اما هرچه بود نام سیزده را تا همیشه آبرومند و قرین نیکی ساخت، و هنوز هم که هنوز است ما سیزده را به فال نیک می‌گیریم و آن را عدد خیر و برکت و رحمت می‌دانیم.


پس‌پرسش: به نظر شما حقارت جبهه‌ی شیطان چه‌قدر می‌تواند زیاد باشد که تلافی حادثه‌ی عظیمی را که خداوند برای جبهه‌ی حق مقدر ساخت، بر سر یک عدد بی‌زبان درآورد؟!

موافقین ۲ مخالفین ۰ ۹۲/۰۱/۱۳
سید طه

نظرها  (۶)

ارادتمند آقا سید عزیز!
سیزدهم روز قشنگی است. حقارت حزب شیطان که متشتت‌‌تر از آن است که جبهه واحد باشد، خیلی زیاد است! حتی!
اما من تقریبا همه سیزده‌های فروردین را به طبیعت رفتم و از فرصت بی‌نظیری که در این روز برای سر زدن به خودمان استفاده می‌کنیم، بهره بردم!
سیزده به در، مهاجرت از خرافات است. مهاجرت از بدی‌ها و زشتی‌ها. مهاجرت از همه اشتباهات سال گذشته! مهاجرت از همه تن‌پروری‌های عید!
۱۴ فروردين ۹۲ ، ۱۶:۲۸ محمد صابر نی ساز
موافقم
زیاد
بچه تر که بودم پدرم می گفتند منافقان به ذهن مردم انداخته اند که سیزده نحس است چون ولادت امام علی(ع) سیزده رجب است. اما بعدها فهمیدم سیزده در همه جای دنیا عدد نحسی است و ربطی هم به ایران ندارد البته کلیت حرف پدر درست بود سیزده نحس نیست.
این بار کمی کلیشه ای نوشته اید از آن نوشته ها که با خواندن جملات اول می شود فهمید که تا تهش چه نوشته اند.(جسارتا!)

یک سال می خواستم مطلبی بنویسم برای یک نشریه دانشجویی و موضوعم را همین نحس نبودن سیزده انتخاب کردم. بعد تمام مناسبت های مذهبی و باستانی و میلادی را زیر و رو کردم. هر اتفاقی که در روز سیزده افتاده بود. خودمانیم ها، اکثرشان اتفاقات بدی بودند هرچند اتفاق های خوبی هم بود حتی خیلی خوب.
پاسخ:
سلام
سپاس‌گزارم از حضورتان.
این‌که سیزده در بیش‌تر کشورهای دنیا نحس باشد یا نباشد، منافاتی با آن‌چه در این نوشته عرض کردم ندارد. دارد؟
بعد هم این‌که اتفاق‌های خوب یا بدی که در تاریخ در ایام گوناگون افتاده اساسا نمی‌تواند به صورت استقلالی نشانی از سعد یا نحس ایام باشد. این یک دید جزئی به کلی است و استدلال قابل قبولی نیست. اما ما می‌توانیم ایام را برای خودمان سعید نا منحوس کنیم. این که سیزده را به خاطر یک مناسبت خیلی خوبی که در آن اتفاق افتاده من به فال نیک می گیرم، در حقیقت تأثیری است که به واسطه‌ی نگاه من در نسبت بین من و این روز ایجاد می‌شود. نگاه ما قطعا یکی از فاکتورهای تأثیرگذار در نسبت بین ما و آن‌چیزی است که به آن می‌نگریم. تصدیق می‌فرمایید؟
ضمنا قدری کنج‌کاو شدم و مسئله برایم جالب شد. اگر لطف کنید و مناسبت‌های مذهبی و باستانی و میلادی که در روز سیزده اتفاق افتاده‌اند و اکثرشان اتفاقات بدی هستند، همراه با ذکر سند برایم بازگو کنید، بسیار ممنون می‌شوم. بررسی آن‌ سندها احتمالا نکات جالبی برایم خواهد داشت.
با سپاس مجدد و آرزوی توفیق.

سلام مجدد

1- مستحضر هستید که من و شما متفق القول هستیم که سیزده نحس نیست و یکی از دلایلش هم برای من و شما حرمت یکی از بهترین روزهای سال است که در آن پدر ما شیعیان متولد شده اند و این برای ما یعنی یک روز مبارک. این را گفتم که گفته باشم!

2- من گفتم چون در همه جای دنیا عدد سیزده را نحس می دانند این عدد نحس است؟

البته این که سیزده در خیلی جاهای دنیا نحس است و اگر این نحسی به دوران باستانی برگردد، اگر مثلا همه دنیا بدون ارتباط با هم به این نتیجه رسیده باشند که عدد سیزده تاثیر نامطلوبی بر انرژی اشیا و روزها و حوادث دارد مثل روزهای قمردرعقرب به نظر من این مساله تامل برانگیز است.

3- من هم به شدت به ارتباط دیدگاه انسان با اتفاق های عالم خارج از ذهن معتقدم.

4- در مورد مناسبت های سیزده ی هم فعلا نه تقویم پیشم دارم  و نه دفترچه یادداشتم  را. اما می دونم 13 جمادی الاول به روایتی شهادت حضرت زهرا(س) است و 13 جمادی الثانی وفات حضرت ام البنین(س). خیلی از شهادت شهدای ما روز 13 ماه بوده یا 13 آبان روز دانش آموز که روز شهادت معترضین دانش آموز زمان طاغوت بوده. از اون طرف خوبش هم 13 رجب را داریم و دویاره 13 آبان روز تسخیر لانه جاسوسی.

5- همچین گفتید بررسی آن سندها نکات جالبی برایتان خواهد داشت که خواننده فکر می کند به حول و قوه الهی تمام سندهای اتفاقات بد در روز سیزده را می خواهید باطل کنید.

موفق باشید.

پاسخ:
سلام
سپاس مجدد از حضورتان.
نکات خوبی فرمودید.
ممنونم

دوست دارم کسانی را که از دیدگاه مختلفی به مسائل نگاه می کنند.

جذابیت یک وبلاگ به نظراتشه. خیلی بحث شما و جناب صادقی خوب بود.

به نظر من هم وقتی ما نحسی صفر را ثابت شده می دونیم برای دلایلش گاهی میگیم دیدی فلان اتفاق افتاد؟ خوب در مورد سیزده هم همینو بگیم دیگه. تفسیر به رای نکنیم.

البته این را برای کلیت استدلال گفتم یعنی اگر بخواهیم بگوییم که چون تولد امام علی 13 رجب بوده پس نحس نیست پس میشه گفت چون سیزده جمادی هم شهادت حضرت زهرا و ام البنینه پس این روز نحسه. نه اصل به اینه که هیچ روزی نحس نیست مگر این که خلافش ثابت بشه.

یاعلی.

ممنون از جناب صادقی که نظر مخالفو محکم گفت و شما که جواب دادید.

پاسخ:
سلام
ممنون از همه‌ی دوستان و مخاطبان محترم و عزیز.
از لطف و توجه شما و جناب صادقی و دیگر بزرگواران بسیار سپاس‌گزارم.

سلام دوستان.منم معتقدم 13 نحس نیست

لطفا هرکی برای اثبات این مطلب چیزی داره لطفا برام بفرسته به شدت بهش نیاز دارم.خیلی خیلی ممنونم

اینم ایمیلم elahe.rahmati76@yahoo.com

پاسخ:
سلام
برایتان ایمیل فرستادم.

برای این مطلب نظر یا یادداشتی بگذارید:

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">